Nareszcie możemy rozmawiać w języku polskim z Google Now! „Pisanie” SMSów nigdy nie było łatwiejsze, a to nie koniec możliwości

1 minuta czytania
Komentarze
Hugo Barra

Google Now współpracuje z naszym ojczystym językiem. Oczywiście wcześniej też był wspierany, ale w głównej mierze wyglądało to tak, że my coś dyktowaliśmy, a następnie system przetwarzał to na tekst i w większości przypadków wyszukiwał podanych fraz w Google. Naprawdę mało poleceń było wartych uwagi i dlatego też musiałem rozmawiać ze swoim telefonem po angielsku.

Jednak to rozwiązanie też miało swoje minusy, które objawiały się przy dyktowaniu jakichś wiadomości. Teraz już nie będzie żadnych problemów. Od dzisiaj Google Now w pełni współpracuje z naszym językiem i tym samym SMSy możemy podyktować w dialogu z panią, która nie mówi „łamaną polszczyzną”. Jednak wiadomości można także wysyłać przez aplikacje firm trzecich, np.: WhatsApp. Również polecenia w stylu: „Włącz Bluetooth” nie przekierowują już do ustawień tylko są natychmiastowo wykonywane z odpowiednim komentarzem. Tak oto Google należy się duży plus za wsparcie naszego jakże trudnego języka.

Oczywiście brakuje jeszcze wsparcia dla kilku komend, a także pracy w trybie offline. Mimo wszystko i tak tego typu niespodzianki cieszą najbardziej. Szczególnie jeśli dotyczą w szczególności naszego kraju.

Motyw