google chrome 50 android pobieranie anulowanie pauzowanie

 

Google Chrome to jedna z niewielu aplikacji w sklepie Play, która może pochwalić się wynikiem ponad miliarda pobrań. W sumie nic dziwnego, gdyż od dłuższego czasu jest ona preinstalowana na większości mobilnych urządzeniach. Jednak dopiero w 50. jej ogólnej odmianie Google pozwoliło nam decydować o losie pobieranych plików.

 

Tak oto Android N posiada menadżer pobierania, który już stanowi dużą nowość w stosunku do Marshmallow, a to za sprawą przycisku umożliwiającego anulowanie całego procesu. Podobne rozwiązanie znajdziemy właśnie w nadchodzącej odmianie Google Chrome z dodatkową funkcją pauzowania pobierania. Obecnie dostępna jest jedynie wersja deweloperska tej przeglądarki, ale już w kwietniu pojawi się odmiana stabilna. Tym samym nie będziemy musieli czekać na pobranie się niechcianego pliku, a następnie jego usunięciu, gdyż w końcu będziemy mogli zrobić to z poziomu paska powiadomień.

 

Mogą pojawić się wątpliwości, czy powyższa nowość dla Chrome’a nie zostanie na wyłączność dla Androida N, ale wszystko wskazuje na to, że także starsze odmiany będą mogły się cieszyć z tej jakże brakującej nowości.

 

 

źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.