samsung-vr-public-speaking-640x385

Co sądzicie o Gear VR? Widzicie w nich jakieś zastosowanie dla siebie, znajomych? A może chodzi Wam po głowie jakiś edukacyjny aspekt? Samsung ma na niego swój pomysł i pragnie udowodnić, że to nie jest tylko i wyłącznie gadżet do pochwalenia się na imprezie. To łamacz ludzkich lęków. Zobaczcie sami.

 

Samsung stworzył program BeFearless, przy którego pomocy rozwiązywał problemy tudzież lęki badanych m.in. strach przed wystąpieniami publicznymi. Eksperyment trwał 4 tygodnie i polegał on na regularnych ćwiczeniach w wirtualnej rzeczywistości. Po tym czasie uczestników czekała niespodzianka – wystąpienie przed prawdziwą publicznością. Efekty? Zobaczcie sami.

 

 

Samsung uważa, że ten kierunek wirtualnej rzeczywistości jest przyszłości. Może on pomóc ludziom nie tylko z wystąpieniami na scenie, ale również przełamać lęk wysokości. Możliwości są ogromne i już wkrótce Gear VR zostanie kojarzony z narzędziem edukacyjnym i rozwojowym aniżeli z gadżetem, na którym ogląda się akwarium.

 

źródło: Phandroid

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.