Google-Maps-for-android-updated

 

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

Mapy Google od dłuższego czasu jest moją stałą nawigacją. Z racji, że nie muszę z nich zbyt często korzystać to nie potrzebuję wielu funkcji, ale każda nowość jest warta odnotowania. Tak oto teraz samo nawigowanie stało się o wiele czytelniejsze, a z tym momentami miałem pewne problemy.

 

Wczorajsza aktualizacja, która pojawiła się na moim smartfonie wprowadziła drobną zmianę, ale jakże użyteczną. Podczas nawigacji ujrzycie nowe „dymki”, które zawierają informację o tym jaką ulicą akurat się poruszamy, a w razie konieczności wykonania manewrów pokaże się kolejna „chmurka” mówiąca wprost gdzie i w jaką alejkę należy skręcić. Oczywiście tę informację mogliśmy również znaleźć wcześniej, na górnym pasku, ale obecne rozwiązanie jest zdecydowanie bardziej czytelne.

 

 

Jak już wspomniałem wcześniej, te drobne zmiany powinny już być u Was widoczne. Jednak nad czym jeszcze Google powinno się skupić przy okazji dalszego rozwoju swoich map? Czego Wam najbardziej brakuje, a co powinno jeszcze zostać poprawione?

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.