Ostatnie kroki jakie poczyniło LG, by zyskać w oczach klientów zasługują na szacunek. Koreańczycy dzięki temu konsekwentnie przybierają na sile, a ich produkty są coraz częściej wybierane. Linia telefonów L, nowe potężne Optimusy i Nexus zwiastują zmiany i to duże. Jak można się spodziewać takie podejście procentuje.

LG wydało właśnie sprawozdanie finansowe za trzeci kwartał bieżącego roku. W tym momencie mobilny oddział LG zanotował zysk w wysokości 20 mln $. Widać tu ogromny kontrast, ponieważ gdy ostatnio prezentowałem Wam wyniki finansowe koreańskiego producenta, oddział zajmujący się technologiami mobilnymi przynosił straty na poziomie 57 mln $. Dodatkowo cała spółka zanotowała zysk na poziomie 139 milionów $. Mało tego, LG udało się sprzedać w trzecim kwartale 14 milionów telefonów, co w porównaniu z analogicznym okresem w zeszłym roku dało 9% wzrostu. Koreańczycy zdradzili również, że wzrost zainteresowania ich smartfonami dotyczy zarówno urządzeń obsługujących jedynie 3G (np. seria L) jak i tych niedostępnych u nas, obsługujących standardy 4G LTE.

Mimo zwiększenia wpływów na rynku mobilnym, to większość przychodów nadal pochodzi z segmentów RTV i AGD. Jednak widać, ze starania LG zaczynają się opłacać, a ich urządzenia mogą w coraz większym stopniu zdobywać rynek i serca (oraz kieszenie oczywiście) klientów. Co Wy sądzicie o nowych smartfonach od LG?

Źródła: Android Central, the Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Redaktor