ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Chcesz gogle VR? Wystarczy kupić zestaw Happy Meal w McDonald’s!

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy
happy-goggles-hed-2016-630x420

Nie ma na świecie chyba nikogo, kto nie kojarzy restauracji McDonald’s. Są jednak na świecie osoby, które nie kojarzą czym są gogle VR. Myślicie, że tych dwóch rzeczy nie można połączyć? Otóż można i już wkrótce wybierając się do McDonalda będziemy wkraczać w świat wirtualnej rzeczywistości. I jeszcze dostaniemy jedzenie, prawdziwe!

McDonald’s wpadł na pomysł, by do zestawów Happy Meal dodawać swoje własne, autorskie gogle VR. W gruncie rzeczy składają się one z pudełka, do którego wpakowane są kanapki. Wystarczy je tylko odpowiednio złożyć, by po chwili móc cieszyć się wirtualną rzeczywistością. Co więcej, McDonald’s zamówił z tej okazji nawet stworzenie gry – Slope Stars. Można w nią grać za pośrednictwem gogli bądź decydując się na tradycyjne rozwiązanie.

[youtube]https://youtu.be/bnYg752URcE[/youtube]

Promocyjnych zestawów będzie zaledwie 3500 sztuk i będzie można je nabyć w dwa pierwsze weekendy marca za jedyne 4,10 dolara. Niestety pierwsza edycja startuje wyłącznie w Szwecji. McDonald’s chce się przekonać, z jakiej wielkości sukcesem ma się mierzyć. Jeśli pomysł wypali, bardzo możliwe jest wprowadzenie zestawów Happy Meal z goglami VR w pozostałych krajach.

Z jednej strony pomysł fajny, gdyż za niewielką cenę otrzymujemy interesujący gadżet, którego technologia ma ogromny potencjał. Z drugiej zachęcają nas do jedzenia w McDonald’s. Oczywiście można się powstrzymać, ale czy znacie dziecko, które odmówi ich frytek?

źródło: Android and Me

Sprawdź najnowsze wpisy