instagram horyzontalnie przyspieszeniomierz set orientation sklep play

 

Odkąd pojawił się akcelerometr w smartfonach, nie musimy patrzeć pionowo na wyświetlany obraz. Urządzenie samo wie, że jest obecnie przechylone i wypadałoby przestawić prezentowaną aplikacje/grafikę do horyzontalnego trybu. Jednak wraz z upływem lat nie wszystkie programy wykorzystują tę funkcję.

 

Oczywiście nie wszystkie muszą, ale doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że znajdą się osoby, którym to przeszkadza. Na szczęście jest rozwiązanie tej sytuacji. Tak oto jeśli irytuje Was brak trybu horyzontalnego chociażby w tytułowym Instagramie czy też w launcherze od Google to wystarczy, że zainstalujecie prostą aplikację o nazwie „Set Orientation”. Jest ona dostępna w sklepie Play za darmo i wspiera wszystkie urządzenia, które oczywiście posiadają przyspieszeniomierz oraz współpracują z systemem Android 2.3 Gingerbread lub nowszym. Aplikacja nie jest najnowsza, ale bardzo dobrze radzi sobie ze swoim zadaniem toteż polecam im wszystkim zainteresowanym, oto link do pobrania: Klik!

 

Oczywiście możliwości powyższego programu nie kończą się na horyzontalnej orientacji – możemy ustawić dowolny tryb. Tym samym, podobnie jak z YouTubem w tle, po raz kolejny jesteście w stanie obejść coś o czym zapomnieli programiści lub po prostu umyślnie zablokowali taką możliwość.

 

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.