[Aktualizacja – to oficjalne!] Microsoft jest zainteresowany kupnem jednej z najpopularniejszych klawiatur – cena może przekroczyć 250 milionów dolarów

Aplikacje

microsoft-logo

 

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Niemalże cały Internet obwieścił już śmierć platformie Windows Phone/Mobile. Microsoft sprzedaje coraz mniej smartfonów z mobilnymi „Okienkami”, a to może oznaczać nieuniknione, a więc zbliżający się koniec trzeciego najpopularniejszego ekosystemu na rynku. Mimo wszystko Amerykanie nie mają zamiaru zniknąć z naszych smartfonów.

 

Od dłuższego czasu już Microsoft wypuszcza kolejne mniej lub bardziej interesujące aplikacje na Androida i iOS, co tym samym dodatkowo zniechęca do zakupu modeli z Windows Phone. Jednak tym razem Amerykanie chcą kupić program i to nie byle jaki, gdyż mowa jest o jednej z najpopularniejszych i najlepszych klawiatur na Androida, a od niedawna i na iOS. Oczywiście mowa o SwiftKey. Microsoft chce zapłacić co najmniej 250 milionów dolarów autorom i patrząc na rozwój tej aplikacji to inwestycja może się szybko zwrócić. Jednak czy do transakcji dojdzie to tutaj spotykamy wielki znak zapytania. Według Financial Times sytuacja może się rozwiązać do końca tygodnia.

 

W takim razie jaki jest pomysł Microsoftu na mobilny rynek? Aplikacje, bycie deweloperem jakich jest już wielu. Mimo wszystko szkoda, że tak chętnie programów ta firma nie wydaje na swoją platformę.

 

[Aktualizacja] To już oficjalne! SwiftKey należy do Microsoftu.

 

źródło: Android Police


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x