Kolejne tajemnice Messengera odkryte! Możemy grać w szachy

Aplikacje 2016-02-01

facebook-messenger

Facebook Messenger to nie tylko jeden z najpopularniejszych komunikatorów na świecie. To również nie tylko substytut SMSów, dzwonienia, a nawet poczty, gdyż wysyłanie przez niego zdjęć nie stanowi żadnego problemu. Mamy więc, wydawałoby się, niezbędną aplikację, która powinna się znaleźć na każdym smartfonie. A są jeszcze szachy!

 

Wiedzieliście o tym, że poprzez Messengera możecie zagrać ze znajomym w szachy? Przecież to genialna sprawa! By to zrobić wystarczy wpisać w oknie czatu „@fbchess play”, by po chwili ujrzeć szachownicę i przekonać się, który kolor nam się trafił w losowaniu. Niestety rozgrywka wymaga nieco więcej uwagi. Bynajmniej nie z faktu, że są to szachy, ale z faktu, że nie można na nich grać „dotykowo”.

 

Facebook-Messenger-Chess-crop-300x300

 

Cała zabawa polega na wpisywaniu komend np. @fbchess e5. Wtedy nasze figury będą się przesuwać zgodnie z poleceniem – w sumie niewiele się to różni od gry przez telefon. Tutaj jednak automat przestawia pionki za nas. Jeśli chcecie się bardziej zagłębić w szachy w Facebook Messenger skorzystajcie z komendy @fbchess help, by wyświetlić wszystkie dostępne opcje.

 

Co ciekawe, działa to również na PC i iOS. Czyż nie jest to świetną alternatywą dla przeciąganych na siłę rozmów? Wystarczy włączyć szachy, a znajomy, którego chcemy się pozbyć po chwili będzie offline. Chyba że trafimy na jakiegoś maniaka. Wtedy offline będziemy my.

 

źródło: Android Authority


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x