Google wprowadza w życie Projekt Skybender. Drony z superszybkim internetem już testowane

Newsy

Google-Titan-solar-drone

 

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

A więc to już nie fikcja. Zapowiedzi Google, mówiące o dostarczenie internetu w najbardziej niedostępne miejsca powoli się urzeczywistniają. Według raportu opublikowanego 30 stycznia, Google potwierdziło, że w ostatnim okresie testowało drony zasilane energią słoneczną, które dostarczać mają w przyszłości szybki internet w każdy zakątek naszej planety. Projekt SkyBender tym samym wkracza w coraz bardziej zaawansowaną fazę.

 

Technologia, którą wprowadza Google ma opierać się na systemie sieci 5G. Oznacza to teoretycznie, że sygnał dostarczany przez solarne drony Google będzie 40 razy szybszy od dzisiejszego standardu 4G LTE. Pierwsze testy odbywały się w Nowym Meksyku, a pracowała nad nimi także ekipa, która na co dzień zajmuje się innym projektem Google, a dokładniej „internetowymi balonami”.

 

Cały projekt jest podobny do tego testowanego przez DARPA, które już w 2014 roku używało dronów w celu dostarczenia bezprzewodowego internetu. Czy Google będzie czerpało z doświadczeń swoich kolegów? Tego nie wiemy, ale całość zapowiada się naprawdę interesująco.

 

Źródło: phonearena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x