google chrome logo klasla

 

 

Material Design to nowość wprowadzona razem z Androidem 5.0 Lollipop. Google postanowiło odświeżyć wygląd swojego mobilnego systemu i tym samym ujednolicić wszystkie swoje produkty. Na początku zaczęło się od aplikacji mobilnych i niektórych stron internetowych, a teraz przyszła pora na pełnowymiarowego Chrome’a.

 

The Next Web ujawniło zrzuty ekranu prezentujące odmienioną przeglądarkę Google. Jednak w jaki sposób udało się do nich dotrzeć? Podobnie, co w przypadku Snapchata, a więc poprzez ukryty kod zawarty w samym programie. Tym samym sprawdźmy jakie zmiany nas czekają:

 

google chrome material design aktualizacja

 

Przede wszystkim całość stanie się płaska. Znikną zaokrąglenia, a więc wszystko z duchem Material Design. Spójrzmy dalej:

 

google chrome material design aktualizacja sadlkdaskl

 

Tryb incognito, niczym na urządzeniach mobilnych, stanie się ciemniejszy. Na deser zmieni się odtwarzacz plików multimedialnych, ale tylko na Chromebookach:

 

google chrome material design aktualizacja asadsdas

 

Inne zmiany dotyczą chociażby obsługi przewijania witryn, a także drastycznej odmiany poszczególnych stron ustawień:

 

 

Jak widzicie, żeby dostosować daną aplikację do Material Design wcale wielu zmian nie potrzeba, ale to i tak jedne z największych przeróbek w Google Chrome odkąd pamiętam. Autorzy wolą się skupiać na dopracowywaniu szczegółów i może razem ze zmianą wyglądu zmieni się zapotrzebowanie na pamięć operacyjną.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.