ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Metalowy smartfon z czytnikiem linii papilarnych za niecałe 60 dolarów? Bluboo Xfire 2 zaskakuje

Autor: Paweł Bilski Kategoria: Newsy
xfire cztytnik

Już od jakiegoś czasu widzimy, w jaką stronę zmierza mobilny rynek. Smukłe smartfony wykonane z metalu oraz czytnik linii papilarnych to już tak naprawdę podstawa. Wydawać by się mogło, że za takie dogodności trzeba słono zapłacić. Nic bardziej mylnego. Firma Bluboo kolejny raz stara się zaskoczyć swoich klientów – i trzeba przyznać, udaje jej się to świetnie.

Wprowadzony właśnie model Xfire 2 może nie powala specyfikacją, ale pokazuje, że za dobrze wykonany i funkcjonalny smartfon nie trzeba dużo płacić. Producent wycenił bowiem Xfire 2 na kwotę 59,99 dolarów! Co otrzymujemy w zamian? 5 calowy wyświetlacz HD, procesor MTK6580, 1 GB RAM, 8 GB pamięci wewnętrznej, czytnik linii papilarnych, 5 megapikselowy aparat główny oraz 2 MP aparat przedni. Całość jest zamknięta w metalowej obudowie i pracuje pod kontrolą Androida 5.1 Lollipop.

bluboo xfire2


Niestety na pokładzie brakuje LTE. Pojemność akumulatora także nie zaskakuje – 2150 mAh, co na dzisiejsze standardy jest skromną liczbą. Trzeba jednak pamiętać, że płacimy za to wszystko niecałe 60 dolarów, więc nie ma co wymagać więcej.

Smartfon jest już dostępny w przedsprzedaży w sklepach GearBest oraz Geekbuying.

Źródło: gsmarena

Sprawdź najnowsze wpisy