Telefony z Androidem od innych producentów.

Newsy

Premiera HTC Dream T-Mobile G1 już za nami, zainteresowanie w mediach spore. Pierwsza Polska recenzja T-Mobile G1 pojawi się na naszym serwisie już w listopadzie! Warto się jednak zastanowić, co dalej. Jaka firma postanowi wykorzystać środowisko firmy z Mountain View? Android z telefonu T-Mobile został przyjęty przychylnie, najwięcej kontrowersji wzbudził siermiężny design samego urządzenia.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

 

OpenMoko GTA02

W komentarzach zarzucano nam, że nie wspominamy o całkowicie otwartym telefonie komórkowym OpenMoko. Będziemy mieli okazję cieszyć się z podwójnego otwarcia – architektura oraz system Android, być może jeszcze w tym roku. 480×640 wyświetlacz, GPS, Wifi ale to jeszcze niepotwierdzona spekulacja.

LG

Firma LG potwierdziła, że Q1 2009, choć plotki głoszą o przesunięciu na późniejsze miesiące przyszłego roku. Wice prezydent LG, Chang Ma, powiedział nawet o 2008, ale było to dość dawno temu. Możliwości telefonu także nie znamy.

Motorola

Drugi kwartał 2009  i  telefon Motoroli oparty na Androidzie ujrzy światło dzienne. To tylko pogłoski, ale ma mieć ekran dotykowy, klawiaturę QWERTY i lepszy design niż HTCDream. Nie będzie raczej telefonem z najwyższej półki cenowej. Motorola rozmawiała już z dostawcami, ale specyfikacja i zdjęcia nie wyciekły.

Nokia, Sony Ericsson

Nokia bez ogłoszonych planów, wiadomo tylko że eksperymentuje z Androidem ale w obliczu Symbiana wykorzystanie konkurencji byłoby niewskazane. Co do Sony Erikssona, zapowiedzi są raczej  niezachęcające.

Asus Eee phone

Pierwszy kwartał 2009, najpierw premiera na Tajwanie, brak danych co do specyfikacji. Na świecie może będzie sprzedawany pod inną marką. Ciekawa pozycja ze względu na dotychczasowe sukcesy firmy Asus w zakresie netbooków czy telefonów z klawiaturą QWERTY.

Samsung

Potentat, który przez ostatnie 5 lat zdobył znaczną część rynku głównie kosztem Siemensa (i nawet Nokii) również myśli o Gphonie. Plotki są jeszcze sprzeczne, wcześniej mówiło się o 2 telefonach, ale oświadczenia Mirae Asset Securities wskazują na późny 2009 – trochę szkoda.

Powyższe zapowiedzi dobrze rokują platformie Android, mamy nadzieję wkrótce obejrzeć nowe telefony.

 

Skomentuj na forum Android.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x