google chrome logo klasla

 
Google stara się jak może, aby użytkownicy Androida cieszyli się sprawną i szybką obsługą systemu. Firma stoi też za wieloma aplikacjami, które wciąż są aktualizowane. Ponadto, to w końcu również najpopularniejsza wyszukiwarka na świecie.
 
Nowa funkcja od przedsiębiorstwa jest właśnie z nią związana. Zawsze gdy chcemy zainstalować jakiś program, to włączamy Google Play na smartfonie lub komputerze i po prostu wybieramy pożądaną aplikację. Firma jednak pracuje nad tym, żebyśmy dodatkowo mogli ją ściągnąć, już z poziomu wyszukiwarki, bez otwierania dedykowanej apki (tak jak robiliśmy to dotychczas).
 
Jak to powinno działać widzicie na zdjęciach poniżej. W moim przypadku, faktycznie pojawia się „guzik” zainstaluj (wyszukałem Snapchata, ostatni obrazek), jednak póki co przeglądarka przekierowuje mnie do Google Play. Pozostaje poczekać, aż nowa funkcja zacznie w pełni działać, tak jak na zrzutach ekranu z Android Police.
 
Google Play
 
Wyszukiwarka
 
źródło: Android Police, własne
Zapraszam na mój profil na Twitterze – KLIK
 
Xperia Z5 w rewelacyjnej cenie!

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.