ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[Film] OnePlus zachęca użytkowników do rootowania ich urządzeń i oto bardzo dokładny poradnik krok po kroku

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
OnePlus 2 ssss

Root w przypadku chińskich firm często oznacza tradycyjne, fabrycznie zmienione oprogramowanie, które po wyjęciu urządzenia z pudełka pozwala na dostęp do praw administratora. Jednak inni producenci mają swoje pomyły i tak oto im bardziej popularna firma tym bardziej utrudnia ona wykonanie popularnego „roota”. Wyjątkiem – po części – jest Sony, ale teraz skupimy się na OnePlus.

Chińczycy po średnio przyjętym drugim flagowym modelu wciąż chcą jak najwięcej z tego urządzenia wycisnąć, co zresztą nie dziwi. Już sam fakt, że OnePlus rezygnuje z zaproszeń wiele znaczy. Tym razem na oficjalnym kanale na YouTubie pojawił się film, który krok po kroku pokazuje jak uzyskać dostęp do „korzeni” Androida w wydaniu Oxygen OS. W tym wypadku pochwała się należy nie tylko za wspomnienie o utracie danych, ale dodatkowo pokazaniu jak wykonać kopię zapasową, a później ją odzyskać. W takim razie zobaczcie sami ten poradnik:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=KZaajUEybNM[/youtube]

OnePlus można również pochwalić, że wszystkie instrukcje, które są przedstawione w tak prosty sposób, że bez problemu nawet osoby dopiero, co rozpoczynające swoją przygodę z modyfikacjami nie będą miał problemu, aby to wszystko powtórzyć.

Jednak czy dzisiaj root wciąż jest potrzebny? Kiedyś codziennie zmieniałem oprogramowanie na swoich smartfonach, a dzisiaj jako posiadacz właśnie OnePlus 2 nie potrzebuje wielu zmian, gdyż standardowy Oxygen OS jest w zupełności wystarczalny.

Sprawdź najnowsze wpisy