ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[Aktualizacja] LG G5 modularnym smartfonem z wyjmowanym akumulatorem i metalową obudową? Na to czekałem

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
lg g5 modularny smatfon adsksl

LG G4 okazał się smartfonem bardzo dobrym, ale jednak nie najlepszym, co też spowodowało, że jego sprzedaż nie była imponująca. Konsumenci woleli wybrać minimalnie lepszego Samsunga Galaxy S6, ale w tym roku może to się zmienić. Pod warunkiem, że poniższy projekt ujrzy światło dzienne, a nie ukrywam, że chciałbym, aby w końcu coś zaczęło się dziać na mobilnym rynku.

Galaxy S7 tak naprawdę nie ma już przed nami tajemnic, ale inaczej sytuacja wygląda z G5. Okazuje się, że LG może kryć naprawdę interesujące i niecodzienne urządzenie, ale zacznijmy od początku. Koreańskie media huczą o tym, że następca G4 będzie modularnym smartfonem. Co to oznacza? Dolna część obudowy będzie odczepiana, a razem z nią port USB, gniazdo słuchawkowe i zapewne głośniki. Nie wiadomo czy to omawiany niegdyś „Magic slot”, który przewija się w różnych specyfikacjach G5. Niemniej jednak mamy do czynienia z pomysłem, którego na co dzień nie możemy spotkać i tak oto być może ujrzymy namiastkę projektu Ara. Co więcej, przy zastosowaniu tego rozwiązania możemy spodziewać się metalowej obudowy oraz wymienialnego akumulatora. Również design może zdecydowanie się zmienić i cały smartfon będzie wyraźnie chudszy.

Jednak czy LG G5 faktycznie będzie wyglądać w stylu przedstawionym na początku newsa? Musimy poczekać co najmniej do targów Mobile World Congress, na których Koreańczycy będą mieli pierwszą okazję do prezentacji swojego nowego flagowego smartfonu.

[Aktualizacja] LG właśnie oficjalnie potwierdziło, że na targach MWC poznamy kolejny flagowy model.

źródło: CNET

Sprawdź najnowsze wpisy