Jednym z największych wydarzeń na targach MWC, miała być prezentacja najnowszej ewolucji Windows Mobile. Każdy po prezentacji był zauroczony odświeżonym interfejsem, który przyznam wygląda na zdjęciach świetnie. Jednak najważniejszą zaletą nowej odsłony systemu z Redmond jest funkcjonalność, co będziemy mogli niedługo sprawdzić.

Wiele osób twierdzi że na rynku pojawił się pogromca iPhone OS oraz Androida. Jednak należy przyjąć to z lekkim uśmiechem, wątpię aby klienci szybko przenieśli się na platformę Windows Mobile, mając w pamięci wady poprzednich wersji systemu.
Osoby odpowiedzialne za Androida, ciągle pracują nad rozwojem projektu, dlatego nadal będziemy zasypywani newsami na temat nowego oprogramowania, a ze strony HTC o nowościach wprowadzonych w interfejs oraz sam telefon. Prezentacja nowego wytworu ludzi Billa Gatesa może zmotywować innych producentów do rozwoju swoich produktów, dlatego zapowiada się ciekawy wyścig pomiędzy Windows Mobile a Android, jednak pamiętajmy jeszcze o systemach iPhone’a i Nokii. 
 
Jak widać na tej krótkiej charakterystyce systemów, widać że Windows będzie mógł wygrać z Androidem jako narzędzie rozrywkowe, za pomocą odtwarzacza Zune i XBOX Live. Jednak będziemy musieli trochę poczekać na przetestowanie tych aplikacji, które po nazwach zapowiadają konkurencję dla iPhone, którego można uznać za mini-konsolę i iPoda w jednym urządzeniu. Reasumując zapowiada się ciekawe starcie obydwu systemów operacyjnych, ale jak wspominałem konkurencja nie śpi. 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Rodak