ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Fragmentacja Androida, czyli do której grupy się zaliczasz – Marshmallow pojawia się w statystykach

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
android 4.4 kitkat

Szybkie aktualizacje i Android to przeciwieństwo. Oczywiście wyjątkiem są Nexusy, ale to nie na ich podstawie konsumenci wydają opinie na temat całego ekosystemu od Google. Tym samym statystyki prezentowane co miesiąc przez blog Android Developer pokazują jak długo trzeba czekać na odpowiednią aktualizację.

Nie inaczej jest i tym razem. Marshmallow znamy jest już kilka miesięcy i dopiero teraz zawitał na poniższym diagramie, a także nie zajął ostatniej lokaty:

fragmentacja android developer marshmallow kitkat lollipop

Wynik 0,7% pozwala najnowszemu systemowi Google zająć drugie miejsce, ale od końca, wyprzedzając pod kątem popularności jedynie 5-letnie Froyo. Na szczycie znajduje się oczywiście KitKat, który może świętować dwa lata, ale po piętach depcze mu już Lollipop. Ten system coraz częściej pojawia się na różnych chińskich smartfonach, a – jakby nie patrzeć – one mają ogromny wpływ na tego typu statystyki, gdyż tym samym wykorzystywany wcześniej KitKat traci.

Mimo wszystko obecnie macie ponad 93% szans, że urządzenie z Androidem jakie spotkacie będzie korzystało z systemu Jelly Bean, KitKat lub Lollipop. Miejmy nadzieję, że za miesiąc będziemy mogli już świętować Lizaka na pierwszym miejscu, a Marshmallow pokona ponad 3-letnie systemy.

Sprawdź najnowsze wpisy