Project Tango

 
Po raz pierwszy Project Tango został zaprezentowany w 2014 roku. Wykorzystuje on kombinacje dwóch sensorów aparatu umieszczonych z tyłu urządzenia do projekcji położenia np. tabletu w świecie 3D. Według tego projektu, łatwo jest wygenerować mapy 3D wewnątrz budynków, ponieważ sami użytkownicy mogą przemieszczać się ze swoimi kamerami i stworzyć daną lokację.
 
W Internecie pojawił się teaser wydany przez Google i Lenovo. Według niego, oficjalna zapowiedź Project Tango nastąpi 7 stycznia na CES. „Urządzenia mobilne powinny widzieć i nawigować świat, tak jak my to robimy”. Możliwe, że zobaczymy również konkretny smartfon od Lenovo wraz z tym projektem.
 
Warto dodać że w poprzednim roku Google pokazało tablet, który przeznaczony był do tego zadania. Mogliśmy zobaczyć w nim: NVIDIĘ Tegrę K1, 4 GB RAM, 128 GB pamięci wewnętrznej i 7-calowy ekran o rozdzielczości 1080 x 1920. Jedynie 4000 sztuk urządzenia zostało wyprodukowanych. Cena tego tabletu to aż $ 1024.
 
źródło: phonearena
Xperia Z5 w rewelacyjnej cenie!

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.