samsung galaxy s6 microsd

 

Od kilku lat producenci starają się odsunąć nas od używania kart pamięci. Najlepiej to widać po samych Nexusach, które nigdy nie pozwalały na korzystanie z tego typu rozszerzeń. Jednak z drugiej strony Google w Androidzie Marshmallow zupełnie inaczej potraktowało MicroSD.

 

Karty pamięci w najnowszym oprogramowaniu pozwalają na używanie ich niczym pamięci wbudowanej, co z pewnością ucieszy użytkowników smartfonów z małą standardową przestrzenią na własne pliki. Jednak takie urządzenia mogą nie doczekać się Marshmallow. Z drugiej strony słaba karta pamięci sprawi, że osiągane prędkości transferu danych mogą wywołać lawinę negatywnych komentarzy nieświadomych użytkowników. Tym samym wszyscy zaczynają stawiać na tzw. chmury czy też streaming. Są to bardzo dobre rozwiązania, ale dla osób posiadających duży pakiet internetowy. W takim razie producenci mają kolejną możliwość do zarabiania na konsumentach. Chcesz więcej pamięci? Płać nieproporcjonalnie więcej. Tutaj aż nasuwa się przykład Samsunga, który we flagowym smartfonie zrezygnował z MicroSD, a niewiele różniąca się seria Galaxy A już pozwala na stosowanie kart pamięci. Gdzie tu logika? U księgowych. Tym samym pytanie do Was, czy Wasz smartfon posiada złącze na MicroSD i korzystacie z niego?

 

Czy Twój smartfon posiada złącze MicroSD?
 • Tak, jest ono dla mnie niezbędne. 64%, 1035 głosów
  1035 głosów 64%
  1035 głosów - 64% z wszystkich głosów
 • Tak, ale nie muszę z niego korzystać. 13%, 216 głosów
  216 głosów 13%
  216 głosów - 13% z wszystkich głosów
 • Nie, nie jest mi ono potrzebne. 13%, 205 głosów
  205 głosów 13%
  205 głosów - 13% z wszystkich głosów
 • Nie i brakuje mi go. 10%, 156 głosów
  156 głosów 10%
  156 głosów - 10% z wszystkich głosów
Łącznie głosów: 1612
2 stycznia 2016 - 3 listopada 2019
Glosowanie jest zamknięte

 

Za około dwa tygodnie postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości i zobaczymy czy producenci faktycznie mogą już rezygnować z kart pamięci.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.