ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Rewolucja w płaceniu kartą

Autor: Filip Stachowicz Kategoria: Newsy
Mobliny serwis płatniczy Square (znany głównie jako koncept z iphona) zmierza właśnie coraz śmielszymi krokami w naszą stronę. 

 
Od kilku miesięcy o „Kwadraciku” nawet iphonowym zrobiło się cicho, ale wygląda na to że, firma zamierza zaadoptować swój produkt do ram systemu Android.
Square zdołał ostatnio wynając Boba Lee (związanego z Google programistę który tworzył główna bibliotekę systemu) jednakże, firma ciągle szuka dodatkowego inżyniera związanego z Androidem w celu dopracowania klienta dla swojego produktu.
Jack Dorsey, szef inicjatywy a także, współfundator Twittera, ogłosił że, program został pomyślnie uruchomiony na Nexusie One (uruchomili go, oraz przetestowali). 
Czy Square może osiągnąć sukces ? A może to jednak odległa melodia przyszłości ? Potencjał dokonywania płatności dla klientów indywidualnych oraz między osobami fizycznymi wygląda bardzo obiecująco. A co wy o tym myślicie ? 

 
Poniżej zamieszczam krótki, acz niezwykle treściwy filmik na którym ukazany jest cały mechanizm Square’a. Filmik w języku angielskim, z polskimi napisami.  

Sprawdź najnowsze wpisy