xperia z6 (2)

Sony od jakiegoś czasu robi linię Z wielodzietną. Każdy podstawowy model musi posiadać swoje mniejsze bądź większe odpowiedniki. O ile zaczynało się od jednego alternatywnego wariantu, tak z czasem zaczęły się one namnażać i przy najnowszej Xperii Z6 stały się trudne do wyliczenia. Ale to nic, gdyż nadejdzie nowy „lekki” model!

 

Na początku plotki mówiły o pojawieniu się aż 5 różnych modeli: Z6 Mini (4 cale), Z6 Compact (4,6 cala), Z6 (5,2 cala), Z6 Plus (5,8 cala) oraz Z6 Ultra (6,4 cala). Co jednak ciekawe, liczba ta została później zredukowana do 4 przez informacje jakich udzielił T-Mobile. W swoje ofercie ani słowem nie wspomniał on o najmniejszej z wersji, czyli Sony Xperia Z6 Mini.

 

Jednakże najnowsze plotki podają, że do tej pokaźnej rodziny dołączy jeszcze jeden model – Z6 Lite. Jak podaje źródło cechuje się on 5 calowym wyświetlaczem (czyli nie jest „bezpośrednim” zamiennikiem Z6 Mini, a raczej plasuje się pomiędzy Z6 Compact a zwykłą Z6). Smartfon ma napędzać Snapdragon 650. Sugerowana cena urządzenia wynosi 385 dolarów, premiera ma nastąpić w maju 2016 roku.

 

źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.