Assassin’s Creed Jade – wyciekł gameplay nowej gry Ubisofotu

2 minuty czytania
Komentarze

Kilka miesięcy temu całym światem gier wideo wstrząsnęła wiadomość dotycząca wielkiego wycieku materiałów z Grand Theft Auto VI. Od tamtego wydarzenia minęło już całkiem sporo czasu, a branża doczekała się kolejnego pokaźnego leaku. Tym razem sprawa dotyczy gry Assassin’s Creed Jade.

Assassin’s Creed Jade — tak wygląda mobilna odsłona serii Ubisoftu na przecieku

Assassin's Creed Jade — tak wygląda mobilna odsłona serii Ubisoftu

Wrzesień tego roku był pięknym miesiącem dla wszystkich fanów serii Assassin’s Creed. To właśnie wtedy Ubisoft przygotował specjalne wydarzenie, podczas którego poznaliśmy przyszłość cyklu. Dokładniej mówiąc, francuski deweloper bezpośrednio zapowiedział powstanie czterech nowych gier o skrytobójcach. Pierwszą z nich będzie Mirage, który zadebiutuje już w przyszłym roku.

Zobacz też: Co oglądać na HBO Max, czyli zbiór nowości, które warto obejrzeć

Tymczasem Ubisoft rozwija kolejne projekty, wśród których znajdziemy Assassin’s Creed Jade. W założeniu ma to być pierwsza tak ogromna mobilna produkcja z serii, a fabuła gry zabierze nas do Starożytnych Chin. Co ciekawe w rozgrywce ma czekać na nas otwarty świat, a całość trafi na urządzenia z systemem Android i iOS w modelu free-to-play.

https://www.youtube.com/watch?v=KFEG1hSllZE

Okazuje się, że Assassin’s Creed Jade faktycznie jest rozwijany, ponieważ do sieci trafił właśnie gameplay z gry mobilnej. Oczywiście mamy tu do czynienia z kolejnym wyciekiem, który w ostatnim czasie dosyć mocno nawiedza branżę. Na blisko trzyminutowym nagraniu zobaczymy między innymi oprawę graficzną Jade, system walki oraz częściową fabułę gry.

Niestety Ubisoft w żaden sposób nie skomentował przecieku, jednak patrząc na jego dopracowanie oraz późny etap rozgrywki (postać ma 40 level), możemy przypuszczać, że nagranie jest autentyczne. Dodatkowo całość została stworzona w bardzo charakterystyczny dla serii Assassin’s Creed sposób. Na gracza czeka bowiem nie tylko dużo walki, ale również elementy parkour, skradania oraz liczne przerywniki filmowe.

Źródło: Reddit

Motyw