Samsung ma na wyłączność Snapdragona 820 – tak wygląda nagroda za pomoc Qualcommowi?

Newsy

qualcomm-inc-snapdragon-820-finally-gets-a-date-new-gpu-detailed

 

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Exynos 8890 z pewnością będzie interesującym układem, topowe modele Nvidii i MediaTeka też przyciągają uwagę, ale większość osób czeka głównie na pierwsze modele ze Snapdragonem 820. To właśnie od najwyżej stawianej propozycji Qualcomma oczekuje się  najwięcej i bardzo możliwe, że jeszcze trochę upłynie dni i tygodni, aż nastąpi wysyp urządzeń z tym układem.

 

Jak dobrze wiemy, Samsung miał duży udział w tworzeniu Snapdragona 820 i nie powinno nikogo dziwić, że nie robił tego bezinteresownie. W Sieci pojawiły się plotki, które mówią wprost: do kwietnia 2016 roku tylko Koreańczycy mogą korzystać z tego układu. W takim razie sprawa jest prosta i to nie Xiaomi Mi5 będzie pierwszym smartfonem z flagową jednostką Qualcomma, a Galaxy S7, którego premiera przewidywana jest na targi Mobile World Congress 2016 rozpoczynającą się w lutym. To może tłumaczyć również przesunięcie premiery nowej topowej serii Xperii Z6 od Sony. Obecnie mówi się, że Japończycy pokażą nowe modele w okolicy maja.

 

Oczywiście to tylko plotki, ale jakby nie patrzeć to wszystkie inne wcześniejsze nieoficjalne informacje potwierdzają tę teorię. Tylko czy Samsung wiele na tym zyska? Nieobecność Snapdragona w Galaxy S6 właśnie w taki sposób ma być zrekompensowana wyłącznością Snapdragona 820 w Galaxy S7?

 

 

źródło: G4G


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x