kazuo hirai ceo prezes sony

 

Obok przygotowań do premiery systemu Android Marshmallow dla smartfonów Xperia w firmie Sony nie ustają prace nad nowościami w aplikacjach, z których można korzystać na każdym tablecie, smartfonie z systemem Android. Jedną z nich jest TrackID – bardzo dobre narzędzie, które pozwala w prosty sposób uzyskać informacje o słuchanym w danym momencie utworze. Rozpoznawanie odtwarzanej muzyki jest możliwe za pomocą mikrofonu wbudowanego np. w smartfon. Jak dotąd jest to jednak stosunkowo prosta aplikacja. W firmie Sony trwają jednak prace nad nową, ciekawą funkcją dla tej aplikacji – mowa o tytułowym TrackID LIVE. Funkcja pojawiła się jak na razie w wersji beta (4.3.B.3.0), ale kwestią kilku tygodni jest premiera stabilnego wydania.

 

live

 

TrackID LIVE pozwala nam zaspokoić ciekawość, jakiej muzyki słucha się w dowolnym miejscu na świecie najczęściej (choć raczej powinno się mówić o upodobaniach lokalnych użytkowników TrackID – bowiem ten program ma wielu, równie popularnych konkurentów). Otrzymujemy listę utworów wraz z lokalizacją, gdzie dany utwór był wyszukiwany. W najnowszej wersji wprowadzono też szereg innych nowości jak choćby tekstowe wyszukiwanie utworów, artystów, albumów oraz ciekawostki o najpopularniejszych utworach.

 

Betę TrackID można przetestować pobierając instalator z tego miejsca lub też rejestrując się w grupie na Google+, co umożliwi dostęp do testów z poziomu Google Play.

 

Źródło:Xperiablog.net

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Smorąg