ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Android 2.1 ostatecznie pojawi się w marcu?

Autor: Karol Berger Kategoria: Newsy

Witajcie!

Ostatnio bardzo dużo dzieje się wokół aktualizacji rom’ów dla telefonów działających pod Androidem. Najpierw jak grom z jasnego nieba informacja, iż w najbliższym czasie Motorola uaktualni swą Milestone (Droid), o Androida 2.1, a teraz informacja podobna, tyle że, dla HTC Hero oraz Motoroli Dext.

HTC postanowiło się sprężyć i datę premiery Androida 2.1 ustanowiło na początek marca. Jak już wcześniej pisaliśmy, HTC w dalszym ciągu pracuje nad Sense UI oraz kilkoma innymi ,,drobnostkami”. Jednak czy tym razem HTC dotrzyma słowa? Myślimy, że tak, gdyż wg. naszych źródeł, czasokres ten jest bardzo prawdopodobny. Dowiadujemy się również, iż Android 2.1 dla HTC Hero ma posiadać pewien ciekawy szczegół, a mianowicie Friend Stream. Zadaniem owego widgetu ma polegać na agregacji wpisów z różnych portali społecznościowych (Twitter, Facebook czy MySpace) i przedstawianie ich w dogodnej formie… tak zgadliście, w jednym okienku{#emotions_dlg.wink}. Co do dalszych ciekawostek, odświeżony Sense UI, poprawiona usługa Microsoft Exchange. 

Co do reszty jak na razie nic nie wiadomo, mnie najbardziej ciekawi zaadaptowanie do HTC Hero aplikacji, którą oferuje Nexus One z Androidem 2.1 na pokładzie, chodzi tutaj oczywiście o sterowanie głosem. Spodziewamy się, że tym razem HTC wywiąże się z owego terminu, poprawi swoją reputację oraz usprawni swe działanie w dziedzinie konstruowania romów. Miejmy nadzieję, iż Android 2.1 nie będzie ostatnim goszczącym w HTC Hero systemem operacyjnym… Teraz przejdźmy do aktualizacji Motoroli Dext, jak już wcześniej wspomniałem otrzyma ona Androida 2.1, i tutaj też mamy ciekawostkę z uaktualnionym i odświeżonym interfejsem MotoBlur, którego wcześniej nie posiadała.

Sprawdź najnowsze wpisy