ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Kolejne przydatne zmiany w Google+

Autor: Adrian Smorąg Kategoria: Newsy
g+

Gdy przed kilkoma tygodniami pojawiły się pierwsze pogłoski o nowej, jeszcze lepszej wersji serwisu Google+ wiele osób było tym faktem zaskoczonych bowiem od miesięcy wieszczono śmierć usługi, na co miało wskazywać choćby odłączanie kolejnych elementów serwisu i tworzenie osobnych usług (niezależne profile na YouTube czy w końcu serwis Zdjęcia). Plotki te okazały się przedwczesne, a nowa wersja choć nadal nie jest doskonała większości użytkowników raczej przypadła do gustu. Pomimo wdrożenia nowej wersji serwisu, która nacisk kładzie na wszelakie społeczności, kolekcje koncern nie wstrzymuje prac nad nowościami. Właśnie ogłoszono dodanie kilku ważnych usprawnień, które sprawiają, że Google+ jest jeszcze lepszy i wygodniejszy. Większość z nowości powinna być już dostępna dla wszystkich użytkowników. Jeśli jednak którejś jeszcze w G+ nie widzicie to należy się uzbroić w cierpliwość, bowiem standardowo już zmiany wdrażane są stopniowo.

g+-nowe

Wprowadzone nowości to:

Odnośniki do kategorii w ramach danej społeczności są wyświetlone na pasku bocznym

Duże społeczności w G+ dzielone są zwykle na różne podkategorie, do których mamy teraz dostęp bezpośrednio z paska bocznego, co pozwala w prosty sposób przełączać się pomiędzy widokiem danej kategorii a wszystkimi postami na danej społeczności.

Opcja wyłączenia autoodtwarzania GIFów

Automatyczne odtwarzanie multimediów jest tym, czego wiele osób wręcz nie cierpi . Pod wpływem sugestii wielu użytkowników zespół odpowiedzialny za Google+ zaimplementował opcję wyłączenia autoodtwarzania tego typu plików.

Przypięte posty w Kolekcjach

Od teraz także w kolekcjach użytkownik ma możliwość przypięcia ważnego postu, co spowoduje, że będzie on zawsze na samej górze i nie zniknie za później dodanymi treściami. W ten sposób można przypiąć np. post zawierający zasady grupy.

Zabezpieczenie przed przypadkowym zamknięciem okna

Podczas tworzenia nowego postu wielokrotnie zdarza się przypadkowe zamknięcie otwartej strony, kliknięcie na jakikolwiek odnośnik na stronie. Dotychczas Google+ w żaden sposób nie chroniło użytkownika na tę okoliczność. Koncern zdecydował się jednak dodać takie zabezpieczenie i od teraz jeśli zaczniemy tworzyć nowy post i klikniemy czy to gdziekolwiek na stronie G+, czy w przeglądarce np. na przycisk wstecz wyświetlony zostanie komunikat, na którym potwierdzamy lub też anulujemy porzucenie wprowadzania nowej zawartości. Podobny mechanizm stosowany jest od dłuższego czasu w innych usługach Google. Jednak dopiero teraz trafił do G+.

Czytelniejsze powiadomienia

Poprawiono kolorystykę przycisku informującego o nowych powiadomieniach. W miejsce małej, białej cyfry na czerwonym tle oznaczającej liczbę powiadomień wprowadzono czarną cyfrę na białym tle. Poprawiło to zdecydowanie czytelność panelu powiadomień.

Wprowadzone nowości z pewnością nie są rewolucyjne, a Google+ nadal nie ma kilku przydatnych narzędzi. Nie mniej restart prac nad serwisem i zdecydowane skupienie się na kolekcjach i społecznościach wyszło G+ na dobre.

Źródło:googlewatchblog.de

Sprawdź najnowsze wpisy