Sir-Google-Now-Cortana

 

Asystenci głosowi coraz śmielej wkraczają na mobilny rynek. Szczególnie widać to po ruchach Microsoftu, który oferuje Cortanę w Google Play, a nawet zbratał się z Cyangen Inc., aby w ich systemie ta pani była standardową pomocą. Jednak zaskakująco Samsung stoi na uboczu tej konkurencji.

 

To się jednak może zmienić. Ostatnie plotki, które podaje SamMobile sugerują, że Koreańczycy szykują swoją wersję asystenta głosowego. Oczywiście na Samsungach znajdziemy S Voice, ale ewidentnie ta aplikacja odbiega od możliwości wcześniej wymienionych propozycji. Nazwa najprawdopodobniej się nie zmieni i całość będzie bazowała właśnie na tej wspomnianej aplikacji. To niestety wszystko, co na razie wiemy. Kiedy pojawi się nowa, zdecydowanie lepsza wersja S Voice? Teoretycznie zawsze nowe funkcje oprogramowania prezentowane są z nowymi urządzeniami, a więc pierwsza, najbliższa taka okazja będzie miała miejsce podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie, które odbędą się w lutym przyszłego roku.

 

Jednak czy faktycznie w Samsungach brakuje oryginalnego asystenta głosowego, z krwi i kości? W końcu dostępne są Google Now i Cortana. Być może Koreańczycy zdecydują się na rozszerzenie swojej propozycji na inne platformy i tak oto kolejną zaletę będzie miał Tizen.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.