Sony Lens

 
Jeszcze nie tak dawno do Internetu wyciekły szkice prezentujące Project Valley. Chodziło o patenty Koreańczyków dotyczące urządzenia, które posiadać będzie składany ekran. Smartfon ten prawdopodobnie ujrzy światło dzienne w 2016 roku. Oprócz tego widzieliśmy także koncepcję zwijalnego telefonu. Jednak to nie jedyne niespodzianki, nad którymi pracuje gigant. Co w zanadrzu ma dla nas firma?
 
Samsung patent
 
Tym razem rysunki prezentują kilka opcji modyfikacji aparatu. Podstawowa opcja kamery to normalny niewielki sensor instalowany w obecnych smartfonach. Producent wymyślił jednak, aby dodawać do niego moduły wyposażone przykładowo w optyczny zoom. Ponadto będzie można także wymienić sam obiektyw. Oczywiście wspomniane dodatki mają swoją grubość, więc noszenie ich na co dzień będzie uciążliwe.
 
Samsung patent
 
Namiastkę tego co być może szykuje Samsung, zrobiło już kiedyś Sony. Warto przypomnieć obiektywy, które można było dodatkowo „instalować” do Xperii (zdjęcie główne). Czy taki pomysł ma szanse wypalić w wersji Koreańczyków? Na dzień dzisiejszy trudno ocenić.

źródło: gsmarena

Sony Xperia Z5 Premium w bardzo niskiej cenie!

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.