google-search-linkin--park-1313

Google nie zwalnia tempa i wprowadza kolejne informacje automatyczne. Wpisując interesujące nas zagadnienie w wyszukiwarce, do tej pory wyświetlały nam się jedynie podstawowe dane o konkretnym haśle. W przypadku wyszukania na przykład postaci historycznej, takiej jak Napoleon Bonaparte, mieliśmy automatycznie generowane informacje o jego dacie urodzenia oraz śmierci, a także o pełnionej funkcji, wraz ze zdjęciami.

 

2

Już samo zastosowanie tego usprawnienia wywołało sporo kontrowersji, ponieważ pojawiły się opinie, że to jawna kopia Wikipedii i nieuczciwa konkurencja. Google postanowiło jednak nie poprzestawać na tym procederze i pójść jeszcze o krok dalej!

 

Tym razem firma wzięła na warsztat zespoły muzyczne, dodając do wyników wyszukiwania ich wszystkie utwory i albumy. Co więcej, belki z nazwą zespołu zostały, w wersji mobilnej wyszukiwarki, dostosowane kolorystycznie do aktualnych barw zespołu oraz ich loga. Trzeba przyznać, że to prawdziwa gratka dla fanów muzyki i poszukiwaczy konkretnej płyty, czy piosenki. Całość prezentuje się całkiem nieźle, co sami możecie sprawdzić już teraz.

 

4

 

Co ciekawe, twórcy najsłynniejszej wyszukiwarki na świecie, nie zapomnieli także o polskich zespołach, wnioskuję więc, że jest to aktualizacja o zasięgu globalnym.Nie wiem, czy działali na podstawie jakiegoś algorytmu, Muzyki Google Play, czy podebrali dane z Wikipedii – ale z całą pewnością zrobili to dobrze. Solidnie i z klasą.

 

Postępująca monopolizacja usług spod ramienia Google może sprawić, że już wkrótce koncern w automatycznych wynikach wyszukiwania skolekcjonuje wszelkie możliwe informacje, dostępne od ręki. Myślicie, że to dobra wróżba?

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Jędrzej Markiewicz

Konferansjer, trener wystąpień publicznych, felietonista.Oby-niedługo magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UAM w Poznaniu.