[WIT #20] Trzech producentów połączy swoje biznesy PC? Zobaczymy nowego potężnego gracza na rynku?

mm Adam Lulek Newsy 2015-12-06

Vaio

 
Wszystkie te przedsiębiorstwa znacie bardzo dobrze. Jeżeli faktycznie doszłoby do połączenia działalności tych firm, sytuacja na rynku „pecetów” uległaby znacznej zmianie. Zatem o jakich spółkach mowa? Warto wspomnieć, że pochodzą z Japonii, oto i one:
 

 • Toshiba – producent komputerów, który obecnie stawia na laptopy,
 • Fujitsu – korporacja specjalizująca się w półprzewodnikach, komputerach , aparatach,
 • VAIO – marka stworzona i porzucona przez Sony, a przejęta przez firmę Japan Industrial Partners, która wznowiła produkcję laptopów pod nazwą VAIO.

 
Najprawdopodobniej, wspomniane spółki podpiszą wstępne porozumienie dotyczące współpracy jeszcze w tym miesiącu. Nowo powstała firma ma zacząć funkcjonować już od kwietnia 2016 roku! Ponadto dowiadujemy się, że jedyną nazwą, która przetrwa fuzje i nadal pozostanie w użyciu, będzie VAIO. Dodatkowo wiemy, iż każdy z producentów zainwestuje około 30% środków w nowe przedsiębiorstwo. Gdy ono już powstanie i zacznie funkcjonować, szacuje się, że będzie kontrolowało 30% japońskiego rynku PC! Ciekawe zatem jak rozwinie się projekt i kiedy wejdzie na rynek europejski ze swoimi produktami.
 
źródło: winbeta • To już #20 edycja WIT, a Wy nadal nie wiecie czego dotyczy seria? Wieści Innej Treści, czyli newsy o wszystkim tylko nie o Androidzie. O Kim Kardashian też może się pojawić wpis 😉

  • Wojciech

   To po jakiego ch…a zrobiłeś tą serię?! Czy Ty człowieku nie widzisz że większość ma już dosyć Twoich wypocin i najchętniej wy…bało by Cię na zbity pysk z tego portalu?! Tak ciężko to zrozumieć? Czy nie możesz uruchomić swojego rozumu? Nadal będziesz udawać, że to deszcz pada podczas gdy wszyscy Cię opluwają?

   • Kamil

    W pełni popieram, ale jeśli autor serii dalej ma wątpliwości proponuje zrobić ankietę i niech czytelnicy zdecydują czy jest sens to kontynuować

    • Ale ja nie mam wątpliwości, a tego typu komentarze jak Wojciecha to jednostkowe, dziecinne wypocinki. Nie chcesz? Nie czytaj. Daj innym czytać, nie jesteś pępkiem świata i nie zachowuj się tak jak byś nim był, bo tak robisz.

  • OnDaReal

   Zaczynam podejrzewać jakiś „bromans” w siedzibie Acpl, bo w zasadzie nie przychodzi mi do głowy żaden sensowny argument za tym by osoba o tak skrajnym braku szacunku do czytelnika nadal zasilała szeregi redakcji.

   A tak poważnie. Ojciec? Wujek? Kuzyn? Kochanka? No bo przecież nie umiejętności dziennikarskie i uwielbienie czytelników.

   • Portal chce się rozwijać i jednym z kierunków są cykle autorskie. Ten cykl akurat cieszy się sporym zainteresowaniem. Nikogo nie zmuszam do czytania. To są zaledwie 2 posty w tygodniu. Zawsze można je ominąć. A szacunek to by się przydał wobec autorów w komentarzach.

 • Diggy Orwel

  Myślałem że tylko ja zwróciłem na to uwagę, ale widzę że jednak każdego to kłuje w oczy. Fajna informacja, ale zdecydowanie nie na miejscu, a ja mimo wszystko lubię porządek.

 • czy może mi ktoś wyjaśnić co ten news ma wspólnego z androidem? Z niecierpliwością czekam na ciążowe zdjęcia Kim Kardashian lub info o romansie bibera z xxx lub yyy

 • Łukasz Hożynka

  Jak nie ma informacji o andoidzie to trzeba coś wstawić ;-).

 • Kamil

  Może jeszcze jakieś nowinki polityczne dacie.

 • Tomek pozdro

  Teraz aplikacje typu Palabre, czy tam greader są bezużyteczne. Ponieważ żeby przeczytać całość posta i tak trzeba przejść na stronę. Ale cieszę się, że strona działa mi na tablecie, a nie tylko na telefonie.x