[WIT #20] Trzech producentów połączy swoje biznesy PC? Zobaczymy nowego potężnego gracza na rynku?

Newsy

Vaio

 
Wszystkie te przedsiębiorstwa znacie bardzo dobrze. Jeżeli faktycznie doszłoby do połączenia działalności tych firm, sytuacja na rynku „pecetów” uległaby znacznej zmianie. Zatem o jakich spółkach mowa? Warto wspomnieć, że pochodzą z Japonii, oto i one:
 

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]
  • Toshiba – producent komputerów, który obecnie stawia na laptopy,
  • Fujitsu – korporacja specjalizująca się w półprzewodnikach, komputerach , aparatach,
  • VAIO – marka stworzona i porzucona przez Sony, a przejęta przez firmę Japan Industrial Partners, która wznowiła produkcję laptopów pod nazwą VAIO.

 
Najprawdopodobniej, wspomniane spółki podpiszą wstępne porozumienie dotyczące współpracy jeszcze w tym miesiącu. Nowo powstała firma ma zacząć funkcjonować już od kwietnia 2016 roku! Ponadto dowiadujemy się, że jedyną nazwą, która przetrwa fuzje i nadal pozostanie w użyciu, będzie VAIO. Dodatkowo wiemy, iż każdy z producentów zainwestuje około 30% środków w nowe przedsiębiorstwo. Gdy ono już powstanie i zacznie funkcjonować, szacuje się, że będzie kontrolowało 30% japońskiego rynku PC! Ciekawe zatem jak rozwinie się projekt i kiedy wejdzie na rynek europejski ze swoimi produktami.
 
źródło: winbeta


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x