Koncept Androida 6.0 Marshmallow dla Xperii pozwala na usuwanie większości preinstalowanych aplikacji

1 minuta czytania
Komentarze
sony marshmallow android 6.0 aktualizacja lista

Czysta wersja Androida 6.0 Marshmallow nie jest nam już obca i tak naprawdę poznaliśmy ją na wylot. Jednak każdy producent chce dodać coś wyjątkowego od siebie i – póki co – jedynie użytkownicy LG mają możliwość sprawdzenia, co takiego Koreańczycy zmienili. Jednak Sony również pracuje nad kilkoma ciekawostkami.

Jak się okazuje, koncepcyjna wersja Androida 6.0 Marshmallow po ostatniej aktualizacji Sony pozwala na coś, czego tak naprawdę brakuje w większości smartfonów z „Robocikiem” na pokładzie, jak nie we wszystkich. Chodzi o preinstalowane aplikacje, z których w większości nie korzystamy i najchętniej byśmy je usunęli, aby uzyskać więcej wolnej przestrzeni na potrzebne dane. Pomyślicie, że fajnie będzie pozbyć się dodatków od Sony, ale na tym otwartość Japończyków się nie kończy. Jak zaraz zobaczycie, istnieje możliwość usunięcia nawet standardowego zegara czy też klienta Gmail.

Xperia-Marshmallow_MDB08M.Z1.2178_2-315x560
Xperia-Marshmallow_MDB08M.Z1.2178_6-315x560

To oczywiście świetny ruch ze strony Sony, ale użytkownicy również zgłaszają chociażby zdecydowanie poprawioną jakość zdjęć. Więcej szczegółów, razem z ogólną listą zmian znajdziecie pod następującym linkiem (zwróćcie uwagę na komentarze): Klik!

Tylko co jeszcze Japończycy powinni zmienić w swoim oprogramowaniu? Być może należy odświeżyć design nakładki, może brakuje jakiejś funkcji lub tylko drobne szczegóły Wam przeszkadzają w obecnej wersji Androida według Sony?

Motyw