Phone-840x504

Z Androidem jest tak, że albo ma się szczęście i korzysta się z „czystego” systemu,  albo ma się szczęście w postaci nakładki systemowej i wtedy znajdziemy w niej kilka modyfikacji. Jak np. zmienione podstawowe aplikacje do dzwonienia i zarządzania kontaktami. A co, gdyby tak skusić się na czyste, najnowsze wersje wprost od Google? To już możliwe dla każdego.

 

Gigant z Mountain View postanowił po raz kolejny podzielić się swoimi aplikacjami (jak to np. zrobił wcześniej z świetnym zegarem) i umieścić je w Sklepie Play, by każdy chętny mógł z nich skorzystać. Posiadacze Nexusów, Android One bądź smartfonów z edycji Google Play już dawno mogli się cieszyć aplikacjami wniesionymi wraz z Androidem 6.0 Marshmallow. Na szczęście monopol nie trwał długo.

 

 

Do pobrania są dwa programy – Telefon oraz Kontakty. Jeśli więc nigdy nie korzystaliście z nich w czystej postaci, macie szansę sprawdzić je sami na swoich smartfonach. Niestety linki w Google Play odmawiają posłuszeństwa, ale na szczęścia udało mi się je znaleźć w postaci plików apk.

 

Telefon w wersji 2.3.12 do pobrania tutaj.

Kontakty w wersji 1.3.07 do pobrania tutaj.

 

źródło: Android Authority

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.