Skaner odcisków i Samsung Pay trafi do budżetowych modeli

Newsy

galaxys5-fingerprint-spoof

 

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Według informacji, jakie pojawiły się w Korei Południowej Samsung zamierza udostępnić swoją usługę płatności oraz skaner odcisków do tańszych urządzeń. Firmę do tego mogły skłonić coraz słabsze wyniki sprzedaży z ostatnich miesięcy oraz rosnący w siłę konkurenci z Chin. Koreańskie źródło nie podaje niestety które z tańszych smartfonów mają dostać wspomniane nowości. Nie wiadomo także kiedy możemy się spodziewać pierwszych tańszych urządzeń od Samsunga ze skanerem i wsparciem dla usługi płatności. W pierwszej połowie nadchodzącego 2016 roku spodziewana jest premiera kilku tańszych modeli. Można się więc spodziewać, że to właśnie te modele zostaną wyposażone w zarezerwowane na ten moment dla flagowców funkcje.

 

O ile Samsung Pay to nie jest usługa pierwszej potrzeby (działające w Polsce banki oferują już od dawna autorskie systemy płatności mobilnych jak choćby Blik czy Peopey), tak skaner odcisków palca, o ile zostanie oczywiście dobrze wykonany (Sony w serii Z5 pokazało, że można dorównać liderowi w tym zakresie, firmie Apple), może być czymś pożądanym i wykorzystywanym w takim stopniu, jak PIN, wzór blokady czy inne zabezpieczenia.

 

 

Źródła:gsmaarena.com, własne


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x