ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Już niedługo pierwszy smartfon z ekranem IGZO

Autor: Rafał Kaczor Kategoria: Newsy
docomo_next_aquos_phone_zeta_sh-02e_1-580x464-540x432

Wygląda na to, że na rynku smartfonów do walki z ekranami IPS i AMOLED niedługo będzie mógł dołączyć nowy typ wyświetlacza, określany jako IGZO. Japoński operator NTT DoCoMo zamierza wprowadzić do oferty smartfon Sharp Aquos Phone Zeta SH-02E z taką właśnie matrycą. Jakie znamy szczegóły?

Jeśli chodzi o samo urządzenie, to będzie ono wyposażone w ekran wielkości 4,9 cala o rozdzielczości 1280×720 pikseli, procesor Qualcomm Snapdragon S4 Pro o zegarze 1,5 GHz, GPU Adreno 320, NFC, LTE oraz Androida 4.0 z obiecaną aktualizacją do 4.1. W Aquos’ie znajdziemy również aparat 16,3 Mpx, kamerkę 1,2 Mpx i baterię 2320 mAh. Dużo ciekawszą kwestia jest jednak sam ekran.

docomo_next_aquos_phone_zeta_sh-02e_2-2-580x448-540x417

Urządzenie ma posiadać ekran IGZO, którego głównym budulcem jest półprzewodnikowy tlenek cynku z domieszką Indu i Galu, w przeciwieństwie do tradycyjnych ekranów LCD, które wykorzystują krzem amorficzny. Ekran IGZO ma zapewniać znacznie mniejszy pobór energii oraz znacznie wyższy poziom maksymalnej jasności – ma to być szczególnie widoczne w pracy na zewnątrz. Wszystko to dzięki znacznie zwiększonej przepustowości elektronów, która ma  być 40 razy większa niż ta dostępna w krzemie amorficznym.

Nie wiadomo, czy smartfon dotrze kiedyś do Europy, zaś w Japonii wejść ma do sprzedaży na przełomie listopada i grudnia. A czy Wy chcielibyście ujrzeć go na Starym Kontynencie? Podoba Wam się idea ekranów IGZO? Zapraszamy do dyskusji.

Źródło: androidcommunity

Sprawdź najnowsze wpisy