samsung galaxy note 4 bendgate

 

Stosunkowo niedawno prezentowałem Wam najnowszą wersję systemu Android w postaci 6.0 Marshmallow, która przeznaczona była dla zeszłorocznego flagowego smartfonu od LG. Dzisiaj to samo stało się z Galaxy Note 4, który już może pochwalić się najnowszym oprogramowaniem, zanim Samsung postanowi je wydać.

 

Oczywiście słyszeliśmy o tym, że Koreańczycy w grudniu zaprezentują Androida 6.0 Marshmallow dla Note’a 4, a także wielu innych modeli, ale już w połowie listopada możecie cieszyć się najnowszym systemem. W tym wypadku jest to nieoficjalne wydanie CyanogenMod 13 przeznaczone dla zeszłorocznego phabletu Samsunga z sercem od Qualcomma, a więc Snapdragonem 805. Więcej szczegółów ujrzycie na poniższym filmie:

 

 

Jak możecie się domyślać i pewnie zauważyliście powyżej, nie mogło się obyć bez odpowiedniego tematu na XDA-Developers: Klik! Podobnie jak w przypadku LG G3, tak i teraz nieoficjalne oprogramowanie wiąże się z pewnymi niekorzystnymi uwarunkowaniami. Przede wszystkim nie działa czytnik linii papilarnych oraz NFC. Występuje również większe zużycie energii, ale autor zapewnia, że to problemy, które można szybko wyeliminować.

 

W takim razie ewidentnie nieoficjalne wsparcie chętniej sięga po starsze urządzenia. Czym to jest spowodowane? Zapewne większym zapleczem deweloperów, ale w przypadku Samsunga można również mówić o coraz poważniejszych zabezpieczeniach.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.