Osoby, które nie mogą doczekać się kolejnego modelu z serii Nexus licząc przy okazji na wiele aktualizacji Androida bezpośrednio po ich wydaniu, zapewne bardzo ucieszą się z informacji, którą poniżej przedstawię.

Jak się okazuje Google zamierza podobno wypuścić na rynek nie jeden, a kilka (!) smartfonów sygnowanych logiem Nexus. Tej jesieni (a dokładnie w listopadzie) mamy mieć okazję zapoznać się z czterema urządzeniami od różnych producentów, wśród których znajdziemy propozycje od LG (model ma być tworzony na bazie Optimusa G), HTC (stworzony na bazie Incredible X), Samsunga (podstawą ma być Galaxy Premier i9260) i Sony (tutaj brak choćby plotek dotyczących bazy). Podobno możliwe, że doczekamy się również autorskiej wersji Nexus-a od Motoroli.

Jest to dość ciekawa zmiana. W ten sposób każdy będzie mógł wybrać Nexus-a, który z jakichś względów będzie bardziej mu się podobał od innych, a przy okazji na pewno nie ominą go podstawowe aktualizacje systemu. Również i producenci na swój sposób powinni być zadowoleni z takiej zmiany, bo każdy ma szansę zjeść swój kawałek „nexusowego” tortu.

Dość ciekawie to wydarzenie na forum zapowiedział moderator Gardner (mam nadzieję, że nie pogniewa się, że pozwoliłem sobie na publikację jego słów):

„[mój filmowy głos] Tej jesieni czeka nas przygoda naszego życia. Raz do roku gigant powołuje swojego pomazańca… teraz ma to się zmienić… nadchodzi nowa era, era drużyny… Samsung, LG, Sony i HTC, w filmie The Power of the Nexus [/mój filmowy głos]”.

Źródło: phandroid

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.