W poszukiwaniu nowych rozwiązań dla deweloperów, Google rozpoczęło pracę nad projektem nazwanym „New Build System”, który ma zastąpić oraz ujednolicić aktualnie używane narzędzia programistyczne, zachowując przy tym tę samą funkcjonalność.

Nowe narzędzia są w bardzo wczesnej fazie rozwoju (aktualny build to 0.1), a za ich pomocą nie można jeszcze tworzyć zaawansowanych aplikacji, jednak już teraz NBS okazał się bardzo przydatny. Osoby które miały już styczność z nowymi narzędziami, mówią o możliwości tworzenia aplikacji w wersjach deweloperskiej oraz produkcyjnej naprzemiennie, jak i o wykorzystaniu tego samego procesu kompilowania w ADT i w Linuksie. Warto tutaj wspomnieć że projekt ten oparty jest na Gradle, który reklamowany jest tekstem „build automation evolved”. Ma to powodować „połączenie mocy i elastyczności Ant z zarządzaniem zależnościami i konwencjami Mavena, by ułatwić proces kompilowania”.

Google zachęca  do wysyłania opinii przez deweloperów. Jeżeli jesteście zainteresowani tym projektem polecam odwiedzenie tego linku.

Źródło:  Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Redaktor