W poszukiwaniu nowych rozwiązań dla deweloperów, Google rozpoczęło pracę nad projektem nazwanym „New Build System”, który ma zastąpić oraz ujednolicić aktualnie używane narzędzia programistyczne, zachowując przy tym tę samą funkcjonalność.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Nowe narzędzia są w bardzo wczesnej fazie rozwoju (aktualny build to 0.1), a za ich pomocą nie można jeszcze tworzyć zaawansowanych aplikacji, jednak już teraz NBS okazał się bardzo przydatny. Osoby które miały już styczność z nowymi narzędziami, mówią o możliwości tworzenia aplikacji w wersjach deweloperskiej oraz produkcyjnej naprzemiennie, jak i o wykorzystaniu tego samego procesu kompilowania w ADT i w Linuksie. Warto tutaj wspomnieć że projekt ten oparty jest na Gradle, który reklamowany jest tekstem „build automation evolved”. Ma to powodować „połączenie mocy i elastyczności Ant z zarządzaniem zależnościami i konwencjami Mavena, by ułatwić proces kompilowania”.

Google zachęca  do wysyłania opinii przez deweloperów. Jeżeli jesteście zainteresowani tym projektem polecam odwiedzenie tego linku.

Źródło:  Android Police

Krzysztof Kulpiciński