Firefox 42 dla urządzeń mobilnych już dostępny!

Adrian Smorąg Aplikacje 2015-11-05

firefox-mobile-acompl

 

Pomimo, że to Google Chrome jest najpopularniejszą przeglądarką mobilną, to konkurenci nie wstrzymują prac nad rozwojem swoich własnych programów. Jednym z nich jest znany wielu użytkownikom głównie z komputerów PC tytułowy Firefox, którego producent udostępnił właśnie wersję 42. Mozilla w pracach nad tym wydaniem swoją uwagę skupiła przede wszystkim nad udoskonaleniem prywatności użytkownika poprzez dodanie między innymi ochrony przed śledzeniem w ramach trybu prywatnego.

 

Standardowo wchodząc w tryb prywatny (zwany u największego konkurenta – Chrome – trybem Incognito) przeglądarka nie zapisuje historii i ciasteczek. Włączenie funkcji ochrony przed śledzeniem spowoduje, że Firefox zablokuje także wybraną zawartość stron jak reklamy, narzędzia analizy ruchu czy przyciski portali społecznościowych, które mogą rejestrować aktywność użytkownika bez jego zgody.

 

 

Twórcy dodali także nowe centrum kontroli, które wyświetla poziom bezpieczeństwa witryny i opcje ustawień prywatności na pasku adresu. Z tego miejsca można też wyłączyć narzędzie ochrony prywatności w trybie prywatnym. Nowości zostały omówione na powyższym materiale wideo.

 

Korzystacie z Firefox’a na Androidzie?

 

Źródło:androidauthority.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x