samsung aparat

 
Kilka dnia temu pisaliśmy, że Samsung jest zainteresowany kupnem sensora aparatu od Sony. Chodzi dokładnie o ten sam obiektyw wykorzystywany w rodzinie Xperii Z5. Przypomnijmy także, że według DxOmark, kamera w tym smartfonie zdobyła najwięcej punktów w kategorii urządzeń mobilnych, zatem nic dziwnego, że Koreańczycy chcieliby jej użyć w swoim produkcie.
 
Wczoraj jednak obiegła świat nowa informacja. Samsung zastanawia się nad większym czujnikiem, ale o mniejszej rozdzielczości. Według postu na Weibo, Galaxy S7 może mieć 1/2-calowy sensor kamery o rozdzielczości 12 megapikseli z „indywidualnym rozmiarem piksela”, który jest o wiele większy niż 1,12 mikrona w 20 MP i 1,2 mikrona w 16 MP. Co więcej, aparat ma być wyposażony w dual-PD (podwójna fotodioda).
 
Samsung być może wprowadzi nowy czujnik do masowej produkcji bardzo szybko, ponieważ planowana premiera Galaxy S7 na styczeń się zbliża. Niedawno wydany Nexus 5X i Nexus 6P również prezentują podobne podejście do megapikseli w aparcie. Tak samo smartfony Apple, które nigdy nie brały udziału w tej wojence. Czas zatem i na Samsunga.
 
źródło: sammobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.