Cortana na Androidzie nabiera sensu – głosowe uruchamianie asystenta już możliwe

1 minuta czytania
Komentarze
cortana android 1

Microsoft już od kilku miesięcy na poważnie wszedł na rynek Androida, a dokładniej rzecz biorąc do sklepu Play. Aplikacje z podpisem firmy z Redmond zawsze wzbudzają ciekawość   użytkowników mobilnych urządzeń z Robocikiem na pokładzie. Nie inaczej jest z ich asystentem głosowym, który teraz otrzymał ważną aktualizację.

Google Now, jakby nie patrzeć też jest cały czas ulepszane, a więc Microsoft musi walczyć o zainteresowanie. Cortana miała jeden problem, z którym na starcie przegrywała z propozycją giganta z Mountain View. Otóż, aby wydać polecenie aplikacji Microsoftu należało najpierw kliknąć odpowiedni przycisk. Ostatnia aktualizacja pozwala już głosowo wybudzać Cortanę. Jednak trzeba wybrać czy chcemy korzystać właśnie z tego asystenta głosowego czy też pozostać przy Google Now. W innym wypadku oba programy wzajemnie się wykluczają i po prostu nie ma żadnej reakcji na poszczególne wywołania. Niestety, wciąż zwrot „Hey, Cortana” ma pewien problem. Otóż aplikacja musi być cały czas włączona w tle, a wyświetlacz nie może być zablokowany.

Mimo wszystko krok naprzód został wykonany. My, jako Polacy, niestety musimy jeszcze czekać na wsparcie dla naszego języka ojczystego i zapewne ta aktualizacja dopiero sprawi, że na poważnie zainteresujemy się Cortaną. Jednak korzystacie w ogóle z asystentów głosowych?

źródło: Pocketnow

Motyw