Facebook jak Google – wyszukiwarka potężnie rozszerza swoje możliwości

1 minuta czytania
Komentarze
Facebook-Logo

Odkąd Facebook stał się potęgą i swego rodzaju fundamentem Internetu nie pozostało mu nic innego, jak ciągłe modernizacje i wychodzenie do ludzi z usprawnieniami swojego serwisu. Pojawiła się więc kolejna opcja, tym razem dotycząca wyszukiwania. I muszę przyznać, że prezentuje się to znakomicie.

Kojarzycie wyszukiwarkę na Facebooku? Pewnie tak, możecie w niej znaleźć swoich znajomych, interesujące strony, zbliżające się wydarzenia czy polecane miejsca. Co jednak, jeśli dzięki niej moglibyście przejrzeć wszystkie posty? Odnaleźć informacje zamieszczone na tablicy bez potrzeby przekopywania się przez potencjalnie użyteczne profile? Brzmi świetnie – to prawie jak drugie Google.

search_large

Jak to działa? Wpisując w okienko wyszukiwarki pożądane przez nas frazy automatycznie zostają nam proponowane sugestie. Przeszukamy dzięki temu nie tylko informacje zamieszczane przez naszych znajomych, ale również dostaniemy się do fragmentów artykułów czy opisów filmów.


 

Niestety, jak to zwykle bywa, usługa ta jak na razie ograniczona jest terytorialnie do obszaru Stanów Zjednoczonych. Działa jednak na Androidzie, iOS oraz komputerach. Być może wkrótce zostanie ona rozszerzona na pozostałe części świata. Mam nadzieję, że tak się stanie. Wtedy funkcjonalność Facebooka zdecydowanie wzrośnie, a sam serwis nabierze jeszcze więcej merytorycznej wartości.

źródło: Android Central

Motyw