Google Play umożliwia już uwierzytelnianie zakupów za pomocą odcisku palca

Newsy

google-play-icon-closeup

 

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Gdy Google ogłosiło oficjalne wsparcie dla czytników linii papilarnych w Android 6.0 Marshmallow, wiedzieliśmy, że korzystanie z uwierzytelniania za pomocą odcisku palca będzie dość rozbudowaną funkcją. Teraz użytkownicy mogą przekonać się o tym sami.

 

Google Play wspiera autoryzację za pomocą odcisku palca wraz z wejściem nowej aktualizacji sklepu Play. Funkcja ta jednak nie jest o dziwo dostępna domyślnie. Chętni użytkownicy muszą wejść w ustawienia Sklepu Play i włączyć uwierzytelnianie za pomocą odcisku palca. Dostęp do powyższej funkcjonalności mają oczywiście posiadacze smartfonów ze skanerem linii papilarnych i Androidem w wersji 6.0 Marshmallow.

 

Nowa funkcjonalność znacznie ułatwia robienie zakupów w sklepie Play, co z pewnością ucieszy osoby spędzające sporo czasu w sklepie Google. Jeśli jednak macie lekką rękę do wydatków, to możecie prócz autoryzacji poprzez odcisk palca wprowadzić hasło. Z nowej funkcji posiadacze smartfonów z wyżej wymienioną specyfikacją mogą już korzystać.

 

Źródło: phonearena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x