ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Amazon wprowadza autonomicznego robota magazynowego!

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Newsy

Amazon ogłosił swojego nowego robota! Ten ma zrewolucjonizować pracę na magazynie. Robot sam podniesie, przeniesie i odłoży paczkę w magazynie! Wszystko ma robić sam — bez kontroli człowieka!

Amazon ojcem Proteusa

Amazon ogłosił swój „pierwszy w pełni autonomiczny robot mobilny”, który ma przenosić duże ładunki po magazynie. Robot nazywa się Proteus, a Amazon twierdzi, że ten może bezpiecznie poruszać się wśród ludzkich pracowników, w przeciwieństwie do niektórych poprzednich robotów, które musiały pracować pod nieobecność pracowników. Amazon twierdzi, że robot Proteus wykorzystuje „zaawansowaną technologię bezpieczeństwa, percepcji i nawigacji”. Kiedy człowiek pojawi się w zasięgu czujników, robot przestaje się poruszać, a następnie wznawia pracę po odejściu pracownika.

Amazon mówi, że to dopiero początek!

Firma zapowiedziała również kilka innych robotów! Jeden ma nazywać się Cardinal. Ten ma być robotycznym ramieniem do przenoszenia i paczek o wadze do 22 kilogramów. Firma twierdzi, że jej komputerowe systemy wizyjne pozwalają wybierać i podnosić pojedyncze paczki, nawet jeśli te są w stosie między innymi paczkami.

Amazon pamieta o ludziach!

To, że Amazon rozwija roboty, wcale nie oznacza, że zamierza porzucić ludzkich pracowników. Firma zamierza porzucić ręczne skanery, które są wykorzystywane do rejestrowania kodów kreskowych. Pracownicy w zamian otrzymają system kamer, który ma rozpoznawać paczki bez skanowania kodu! Póki co Amazon nie zdradza detali, odnoście tego projektu. Wiadomo tylko, że nowy system wykorzysta uczenie maszynowe i kamery 120 kl./s.

Pomimo ostatnich doniesień, że Amazon może wkrótce mieć trudności ze znalezieniem pracowników, firma twierdzi, że nie chce „zatrudniać” samych robotów, zamiast ludzi. Kierownictwo działu robotyki Amazona wyraźnie powiedziało Forbesowi, że „zastępowanie ludzi maszynami jest tylko błędem”, który może doprowadzić do upadku firmy. Roboty pojawiają się w firmie nie aby zastąpić pracowników tylko po to, aby wspomóc ich działania i poprawić wydajność magazynów.

Proteus odpowiedzią na bezpieczeństwo i wysiłek

amazon

Robot pojawił się w sieci Amazona po to, aby odciążyć pracowników. Firma uważa, że Proteus może „zredukować potrzebę ręcznego przenoszenia ciężkich przedmiotów przez ludzi”. Firma pracuje również nad robotem, który będzie dostarczał kontenery pracownikom, zamiast zmuszać ich do pochylania się lub wspinania, aby dosięgnąć przedmiotów.

Źdródło: aws.amazon.com

Sprawdź najnowsze wpisy