IMG_1917

 

 

Wszyscy liczący się producenci rozpoczynają wdrażanie aktualizacji dla produkowanych tabletów i smartfonów. Firma Sony kilka dni temu poinformowała które urządzenia z rodziny Xperia otrzymają uaktualnienie. Niestety firma utrzymuje w tajemnicy dokładny termin premiery aktualizacji – najpewniej ma to związek między innymi z doświadczeniami z ostatnich lat, kiedy to proces aktualizacji zwykle przebiegał dłużej niż początkowo zakładano. Prawdopodobną datę aktualizacji poznaliśmy jednak dzięki australijskiemu operatorowi GSM – firmieTelstra:

 

 

Xperia-Z4-Tablet-Marshmallow-640x71

 

 

Sony Xperia Z4 Tablet pojawił się bowiem na liście urządzeń, które mają otrzymać na początku stycznia 2016 roku aktualizację do Androida 6.0, i co ważne jest to na ten moment jedyny sprzęt japońskiego koncernu, dla którego operator przewiduje aktualizację. Biorąc pod uwagę fakt, że system Android Marshmallow ma być dostępny dla urządzeń sprzedawanych u operatora już w styczniu oraz to, że operatorzy publikują nowe oprogramowanie (prawie) zawsze z opóźnieniem to można stwierdzić, że tablet sprzedawany na wolnym rynku będzie miał aktualizację najprawdopodobniej jeszcze pod koniec tego roku.

 

 

update-plan=sony

 

 

Jak wszyscy wiemy tegoroczne smartfony i tablet od Sony (Xperia Z4 Tablet, smartfony Z3+, C4, C5 Ultra, M4 Aqua i M5 ) wciąż nie otrzymały aktualizacji do systemu w wersji 5.1 Lollipop. Posiadacze tych modeli od dawna zastanawiają się, jak długo jeszcze firma będzie przygotowywać nowe oprogramowanie. Strony wsparcia dla tych modeli zostały jednak właśnie zmienione. Sony planuje dla tych urządzeń przejście bezpośrednio z Androida 5.0 na najnowszy 6.0. Biorąc pod uwagę fakt, że Google przygotowało już Androida Marshmallow taka decyzja ma sens – publikacja 5.1.1 nie ma już większego sensu. Z pewnością rezygnacja z przygotowania wersji 5.1.1 przyspieszy dostępność Androida Marshmallow, który wnosi zdecydowanie więcej ciekawych funkcji od swojego poprzednika.

 

 

Źródło:Xperiablog.net

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Smorąg