Tak jak z tematu wynika, zaniedbywani od zawsze przez HTC właściciele Hero nareszcie otrzymają aktualizację. Dlaczego tak późno? Ponieważ nie będzie to aktualizacja do Androida 2.0 lecz od razu do 2.1. Między 15 a 17 lutego, update będzie dostępny dla niebrandowanego HTC Hero – aktualizacja ta obejmie całą Europę. Problem jednak mogą mieć użytkownicy Era G2, czyli Hero brandowanego przez Erę, ponieważ nieznana jest data aktualizacji dla nich. Wiadomo tylko, że na pewno się opóźni.
Informacje te pochodzą prosto z HTC Polska, a więc powinny się sprawdzić. Oprócz tego dowiedzieliśmy się jeszcze, że HTC Magic nie otrzyma już aktualizacji – Orange i HTC nie doszli w Polsce do porozumienia w tej sprawie. A to właśnie od Orange zależy aktualizacja Magica na terenie Polski.

Co przyniesie update do Androida 2.1? Cytat z Forum Android:
„-Android 2.1 jest znacznie szybszy.
-Jedną z ciekawych opcji jest podgląd pulpitów. Nie wiem jak to dokładnie opisać. Macie głowny screen. Używa się na nim 2 palców tak jak pomniejszanie stron w przeglądarce. Efekt. Pulpity się rozjeżdżają i mamy genialny pogląd.
-Ikonki mają przezroczystą otoczkę.
-Na dole mamy w menu: Telefon, Menu, kontakty
-Są dodane ładne przejścia podczas zamykania aplikacji oraz poruszaniu się po opcjach.
-Lock screen nie jest zaokrąglony.
-Szybciej działa klawiatura HTC.
-Dodane są nowe widgety HTC.
-Poprawiony flashplayer. Działa płynniej.
-Zmodyfikowany został program galeria oraz odtwarzacz.(Zabiegi kosmetyczne)
-I reszta nowości, które wprowadza nowy android.(Market, itp)
-Zostaje więcej ramu. ok 130-140mb po zabiciu procesów.

Dodatkowo ten sam użytkownik radzi:
„Mam też jedno ostrzeżenie. Ci co mieli zmieniany SPL w Hero mogą mieć problemy z aktualizacją. Najlepiej wrócić do tego, którego mieliście w standardzie.”

Oprócz tego dowiadujemy się również, że HTC Tattoo nie otrzyma już aktualizacji (ze względu na słabe parametry urządzenia). Ciekawostką jest natomiast to, iż na HTC G1 jak i Tattoo Android 2.1 pracuje całkiem poprawnie. Także trzymajmy mocno kciuki za magików z forum XDA oraz naszego Android Forum, którzy z pewnością wyczarują dla nas jakiś ROM.

Dyskujsja na ten temat toczy się na Forum Android – kliknij.

[aktualizacja 14.01.2010]
Powyższe informacje nie są oficjalnym stanowiskiem HTC Polska. Zostały one  jedynie sformułowane na podstawie wypowiedzi jednego z pracowników HTC na naszym forum.
This information is not an official statement
of HTC Poland. They were only formulated on the basis of expression of one of the employees HTC in ours forum.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Jakub Bereziewicz

Z wykształcenia finansista/manager - studiował na SGH, NUS, LSE, Harvard University oraz Tsinghua University. Prywatnie - od dwunastu lat pasjonat mobilnych technologii. Developer Symbiana UIQ, użytkownik Androida od czasów HTC Dream (G1).