elephone ele watch

Wielu z Was zapewne słyszało o firmie Elephone. Charakteryzuje się ona produkowaniem smartfonów z ponadprzeciętną specyfikacją które zachwycają niskimi cenami. Kwestią czasu więc było jak firma postanowi spróbować swoich sił na rynku „wearables”. Elephone ELE smartwatch to właśnie pierwsze „dziecko” tego producenta w tej materii.

ELE smartwatch wydaje się naprawdę ciekawym i ładnym urządzeniem, warto spojrzeć więc na specyfikację. Głównym punktem jest oczywiście system Android Wear i warto tutaj dodać, że Elephone jest pierwszą chińską firmą która owy system zastosowała w swoim smartwatchu.  Następnie mamy wyświetlacz o przekątnej 1.5 cala o rozdzielczości 320 x 320 pikseli TFT. Za wydajność ma odpowiadać procesor MediaTek MT2601 zaprojektowany specjalnie dla inteligentnych zegarków. Posiada on dwa rdzenie Cortex-A7 1.2G GHz. Wspomagać go będzie 512 MB RAM. Dla użytkownika zostało przeznaczone 4 GB ROM. Zastosowany akumulator ma pojemność 400 mAh. Z dodatkowych funkcjonalności warto tutaj wspomnieć o wbudowanym monitorze pracy serca.

ele smartwatch

Obudowa smartwatcha została wykonana z metalu oraz będzie posiadała certyfikat ochrony IP67. Pasek ELE smartwatch jest oczywiście wymienny, do wyboru będą dwa – skórzany i metalowy.

Na ten moment nie wiemy nic o grubości urządzenia ani czy na pokładzie znajdzie się GPS. Smartwatch dostępny jest już w przedsprzedaży za 115 dolarów w sklepie GearBest. Trzeba przyznać, że jak za smartwatch w tej cenie z Android Wear na pokładzie to jest to całkiem ciekawa propozycja.

Źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Bilski

Kinoman, podróżnik, koszykarz amator, ale przede wszystkim fan mobilnych technologii.