Onenote

OneNote od Microsoft z nowym designem!

2 minuty czytania
Komentarze

OneNote to oprogramowanie, którego zadaniem jest poprawienie wydajności notowania. Od zawsze była to kluczowa aplikacja w wielu firmach, których praca polegała na otwartym oprogramowaniu do planowania i notowania.

OneNote to kolejny odświeżony program

nowa wersja Onenote

Microsoft nie próżnuje. W ostatnich dniach wciąż możemy słyszeć o ulepszeniach większości jak nie wszystkich aplikacji z rodziny Office. Odświeżenia wizualne stają się powoli tradycją oprogramowania. W minionym roku OneNote doczekał się aktualizacji designu, gdzie został ujednolicony z resztą aplikacji producenta. Obecny design aplikacji bardzo mocno wpasowuje się w wygląd Windowsa 11. Oprogramowanie doczekało się nowych animacji, a także zaokrąglonych rogów. Microsoft ewidetnie chce w 100% wykorzystać swój efekt Mica, czyli efekt nowego Windowsa 11

OneNote beta

Po raz kolejny Microsoft zaprasza użytkowników do przetestowania nowej wersji oprogramowania. Aby to zrobić, wystarczy zapisać się do testów i to wszystko — tu poznacie więcej szczegółów. Testerzy otrzymają dostęp do niektórych nowych zmian w aplikacji. Wersja beta jest skierowana tylko do użytkowników komputerów PC.

Sprawdź także: Microsoft wypuszcza betę nowej odsłony Outlook dla Windows

Zmiany w całym Office

Microsoft zdecydowanie stara się unowocześnić cały pakiet Office. Ostatnie zmiany, poczynione w oprogramowaniu dają nadzieję na to, że system w końcu będzie dobrze zintegrowany. Tak jak w przypadku Outlooka firma postanowiła wrzucić powiadomienia o nieprzeczytanych wiadomościach, to pewnie dla ludzi, którzy pracują zespołowo nad jednym projektem. Oprogramowanie ma także ułatwić wyświetlanie komunikatów o zmianach w dokumencie.

Pismo ręczne w końcu poprawione!

Amerykański producent stara się, aby z każdą aktualizacją oprogramowanie stawało się przyjemniejsze w użytku. Ciekawą funkcją jest poprawa karty rysowania. Narzędzia dostępne w nowej wersji OneNote przypominają te z Worda czy PowerPointa. Nowa aktualizacja wprowadza zmianę pisma na kształty oraz wprowadza linijkę, dzięki której łatwiej rysować wykresy w notatkach. Użytkownicy Surface Silm Pen 2 powinni być zachwyceni, bo nowe funkcjonalności dotyczą także rysików.

Przeczytaj także: Nowości Microsoftu zapowiedziane podczas Build 2022 – wiele korzyści dla użytkownika!

Nie wiadomo jednak kiedy aplikacja wyjdzie z testów i pojawi się jako pełna wersja. Póki co zostaje nam testowanie i poznawanie nowości prezentowanych przez Microsoft.

Motyw