ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Microsoft wypuszcza betę nowej odsłony Outlook dla Windows

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Newsy

Outlook to kultowy program do obsługi Emaili i planowania swojej pracy. Obecnie Microsoft testuje nowe funkcje w oprogramowaniu. Co nowego czeka na użytkowników programu?

Co nowego w Outlook?

Microsoft twierdzi, że ułatwili produktywność dzięki nowym funkcjom współpracy online. Nowe funkcje pomagają także szybciej wykonywać niektóre zadania, nie odrywając się od pracy! Aby poznać bliżej nowe funkcje Outlooka, należy dołączyć do programu insider — zrobicie to tu!

Microsoft Loop

To zewnętrzna aplikacja, która pozwala na edycje i udostępniania swoich pomysłów i przemyśleń. Wszystko automatycznie aktualizuje się i współpracuje z Outlook oraz Teams. Elementy, które pojawią się w Loop, można kopiować i wklejać w wiadomości w Outlook. Warto także zaznaczyć, że wszystkie zmiany, które pojawią się w dokumentach, będą automatycznie aktualizowane w Loop.

Znajdź i przypnij

Od teraz znacznie łatwiej znaleźć dokument i dołączyć go do emaila! Nowa wersja aplikacji, pozwala zaoszczędzić sporo czasu na przegrzebywaniu dysku w poszukiwaniu komputera. Jak to zrobić? Wystarczy posiadać swoje pliki w chmurze i oznaczyć go wpisując jego nazwę, zaczynając od @. To akurat wydaje się być przełomem jeśli chodzi o wysyłanie załączników.

Sprawdź też: Microsoft Edge zintegrowany z Microsoft 365 – jedno idealne narzędzie

Prywatna sekretarka

Ile razy dostaliście ważny email, a ten zabłądził w czeluściach skrzynki odbiorczej? Na pewno nie raz. Inteligentna pomoc w nowym Outlook szuka potencjalnie ważnych emaili, jeśli taki znajdzie automatycznie przypomni o nim, a co więcej zapyta, czy musisz na niego odpowiedzieć. Program przypnie też przypomnienie o wiadomości, dopóki sami go nie wyłączymy albo nie odpiszemy.

Wielka lista zadań

Skrzynka odbiorcza w nowej wersji aplikacji od Microsoftu może być teraz wykorzystana jako lista zadań. My Day to narzędzie do organizacji i planowania swojej pracy. Można np. stworzyć jedno zadanie, do którego podpina się otrzymane wiadomości email, oczywiście, te, które są związane z danym zadaniem. Wszystko odbywa się przy pomocy drag and drop.

Przeczytaj także: WhatsApp planuje płatne zmiany? Kogo mogą dotyczyć?

Kalendarz na miarę Twoich potrzeb

Kalendarz w oprogramowaniu E-mailowym to nic nowego. Ten jednak jest w pełni konfigurowalny. Tablica kalendarza pozwala użytkownikowi uporządkować najważniejsze rzeczy i zarządzać nimi w jednym widoku — nie wychodząc ze skrzynki pocztowej. Użytkownik może dodać pliki, zadania oraz cele do kalendarza i udostępnić to swoim współpracownikom.

Jeśli chcecie poznać więcej nowych funkcji programu Outlook — kliknijcie tutaj.

Źródło: insider.office.com

Sprawdź najnowsze wpisy