ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Xperia Tablet S już oficjalnie – ICS i Tegra 3 w metalowej obudowie

Autor: Piotr Andrzejewski Kategoria: Newsy

sony-xperia-tablet-s
Sony zaprezentował dziś oficjalnie nowy tablet, o którym pierwszy raz usłyszeliśmy już kilka tygodni temu. Jest on bezpośrednim następcą urządzenia Sony Tablet S i nosi najmniej oryginalną nazwę na świecie – Sony Xperia Tablet S. Posiada on jednak kilka mocnych stron i ma szansę osiągnąć sukces rynkowy.

sony-xperia-tablet-s-2

Tablet kontynuuje stylistykę swojego poprzednika, imitując zawiniętą gazetę, lecz jest przy tym znacznie cieńszy od pierwszego modelu Tablet S. Warto też dodać, że tył obudowy wykonano z metalu, a w urządzeniu znalazło się miejsce dla slotu kart SD. Nowy tablet posiada też port podczerwieni, dzięki któremu może służyć jako pilot do telewizora. Sercem Sony Xperia Tablet S jest czterordzeniowy układ NVIDIA Tegra 3, a domyślna wersja systemu to Android 4.0 IceCream Sandwich. Jego ekran posiada przekątną 9,4″, rozdzielczość 1280×800 i został wykonany w technologii IPS. Urządzenie wyposażono w dużą baterię o pojemności 6000 mAh, która powinna zagwarantować przyzwoity czas pracy.

Producent wprowadził też kilka interesujących dodatków do oprogramowania nowego tabletu. Xperia Tablet S zostanie wyposażony w możliwość tworzenia kilku oddzielnych kont użytkowników, którym będzie można nałożyć restrykcje na korzystanie z poszczególnych programów. Sony dodał też interesującą aplikację Watch Me, która umożliwia oglądanie ulubionych programów telewizyjnych na żywo.

Cena za najtańszy model z 16GB pamięci to niecałe $400, natomiast za wersję z 64GB zapłacimy już około $600. Dodatkowo w ofercie znajdą się też dedykowane akcesoria dla tego tabletu, takie jak etui z pełną klawiaturą QWERTY ($100) i kilka różnych stacji dokujących.

sony-xperia-tablet-s-3

źródło: engadget.com 

Sprawdź najnowsze wpisy